Mój rówieśnik- mój coach

Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY - stowarzyszenie niezwykłe

podziel się tym co masz...

Mini-kurs coachingu rówieśniczego

CO TO JEST COACHING RÓWIEŚNICZY?

 

CO DAJE COACHING

 

NARZĘDZIA COACHINGOWE

 

Coaching jest jedną z najbardziej efektywnych metod rozwoju. Coach to trochę taki osobisty trener, który pomaga odbiorcy osiągnąć wymyślony przez niego cel. Jest to metoda, która pomaga przejść z punktu A (gdzie są rzeczy, które sprawiają nam problem, gdzie nie robimy tego, co chcielibyśmy robić) do punktu B (gdzie realizujemy nasze cele, rozwiązujemy sami nasze problemy, jesteśmy aktywni).

Według badań przeprowadzonych w 2008 roku przez Chartered Inst. For Professional Development deklarowane rezultaty coachingu to: większa samoświadomość (68% odpowiedzi), skuteczniejsza wyznaczanie celów (62%), bardziej zrównoważone życie (61%), niższy poziom stresu (57%), większa pewność siebie (53%), lepsza jakość życia (43%), poprawa kompetencji komunikacyjnych (40%), efektywniejsze kończenie projektów (36%).

W coachingu można zastosować metody i narzędzia wykorzystywane w warsztatach z kreatywności, umiejętności interpersonalnych, a nawet zarządzania. Poniżej przedstawione zostały wybrane metody i narzędzia z których korzystali młodzi coachowie w trakcie sesji coachingu rówieśniczego. wykorzystywane przy realizacji procesu coachingowego.

Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl