GEST.OK

Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY - stowarzyszenie niezwykłe

podziel się tym co masz...

Opis projektu

Jesteś OK? Zrobiłeś GEST.OK? W takim razie to miejsce czeka na Ciebie!

Chcemy wszystkim pokazać na ile sposobów można pomagać. Czasem jest to nasza praca, czasem pomysł, innym razem wysłany e-mail.

Jeśli Twój gest przyczynił się do poprawy życia najuboższych dzieci, mieszkających w niegodnych warunkach mieszkaniowych - przyślij nam opis swojej akcji oraz zdjęcia. Zamieścimy to w tym miejscu, aby inni mogli czerpać inspiracje.

Poniżej pokazujemy pomysły innych, którzy już nam pomogli i przysłali swoje zdjęcia. Możesz skorzystać z tych "gotowców" lub wymyślić coś swojego. Np. jeśli mieszkasz w rejonie gdzie wykonujemy remont, możesz się zgłosić i pomóc przy pracach remontowych czy porządkowych. Możesz też polubić nas na facebook'u, opowiedzieć o nas znajomym - może oni też będą w stanie pomóc. Zorganizuj swoją małą anielską akcję - nawet na własnej domowej uroczystości. Możesz poprosić znajomych aby przynieśli np. po szamponie, paście do zębów - zróbcie foto zbiórki, wyślijcie do nas a my pokażemy wszystkim jak się bawiliście i jednocześnie pomogliście. Po otrzymaniu zdjęć napiszemy co dalej z nimi zrobić.

Jest wiele sposobów pomocy, a podstawową zasadą jest CHCIEĆ być OK, zrobić GEST w stronę drugiego człowieka, tego małego, bezradnego, skazanego właśnie na Twój GEST.OK.

Jak to zrobili inni

Piękne Anioły znajdują przyjaciół w całej Europie!

Odległość i granice państw nie mają żadnego znaczenia dla osób, które naprawdę chcą pomagać.

Pani Ania, która, na co dzień mieszka w Irlandii, postanowiła nam pomóc w zbieraniu funduszy na realizację remontu kolejnego pokoju. W swojej irlandzkiej miejscowości, korzystając z pomocy swojego wspaniałego męża Dario i fantastycznych irlandzkich przyjaciół, którzy pomogli wydrukować ulotki informacyjne, zorganizowała kiermasz z okazji Dnia Matki (‘Mother’s Day Craft Fair’).
Dzięki życzliwości proboszcza lokalnej parafii udostępniono jej lokal i zamieszczono ogłoszenie w parafialnej gazetce. Pani Ania, wykorzystując swoje umiejętności, własnoręcznie wykonała dekoracyjne i kwiatowe projekty z materiałów pozyskanych dzięki życzliwości swojej szefowej Diane z firmy www.cwebflowers.co.uk

Cały dochód z tej akcji został przeznaczony na remont pokoju nr 11 (http://www.piekne-anioly.org/news_52.html).

BARDZO dziękujemy Pani Ani, jej mężowi i irlandzkim przyjaciołom za zorganizowanie pomocy dla podopiecznych Stowarzyszenia Piękne Anioły w Irlandii. Nie ważne gdzie jesteśmy, ważne, że nasze serca czują potrzebę pomocy tym najsłabszym i najbardziej potrzebującym DZIECIOM.

Dzieci - dzieciom, dobre zachowania potęgują kolejne dobre gesty!

Jesteśmy baaaardzo dumni z naszych podopiecznych!

Pamiętacie historię remontu pokoju dla 5 dzieci Pana Piotra którego żona zmarła kilka miesięcy temu? (materiał video dla przypomnienia). Wiele dobrego tam się wydarzyło mimo tragedii jaka spotkała rodzinę. Piękne Anioły wyremontowały i urządziły dwa pokoje, Pani Marzena która poznała rodzinę poprzez nasz fb, zaprosiła dzieci na wakacje nad morze. Właśnie szczęśliwe wróciły z Kołobrzegu.
Dzieci dostały wymarzonego tableta, śledzą też nasze działania i opisy kolejnych dzieci, którym pomagamy. Zobaczyły wpis na fb o dziewczynkach z Nowego Sącza. Zaciekawił je zwłaszcza jeden. Opisujący jak Sara zbierała pieniądze na wymarzony telefon, a w końcu postanowiła kupić sobie dwie owieczki !!!

Dzieci Pana Piotra postanowiły zrobić niespodziankę Sarze!!! Zaniosły swojego tableta do ....lombardu !!! A za uzyskane pieniądze zakupiły....telefon dla Sary!!!

Wczoraj pośredniczyliśmy w przekazaniu tego SERDECZNEGO PREZENTU!!! Coś wspaniałego!!! Sara wyciągając telefon i laurkę od dziewczynek z Krakowa była tak zaskoczona, że słowa nie mogła wypowiedzieć - a my jak zwykle miałyśmy łzy w oczach!!!

Nasza ,,praca" jest wspaniała mimo tego, że bezpłatna to dostajemy za nią największą zapłatę - takie chwile !!!

Gabinet stomatologiczny też może pomóc

Jak wiecie stowarzyszenie realizuje projekt ,,słoneczne pokoje" przez ponad rok działań poznawania rodzin i dzieci spostrzegliśmy, że problemów jest wiele - nie tylko złe warunki mieszkaniowe. Staramy się im zaradzać w miarę naszych możliwości. Ostatnio udało się nam pomóc w zupełnie innym temacie niż ten który najbardziej lubimy.

"Słoneczny uśmiech" to kolejny nasz pomysł.

Większość dzieci którym pomagamy zupełnie nie przestrzega higieny jamy ustnej. Wynika to z braku edukacji, braku zainteresowania tematem rodziców, a także brakiem pasty i szczoteczki w domu. Efekt jest taki, że u 17-letniej dziewczynki stomatolog musi usunąć wszystkie trzonowe pozostałości po zębach. Zostanie z 7 zębami - siekaczami będzie potrzebować protezę, aby mogła prawidłowo spożywać pokarmy. W domu nikt nie myje zębów ani nie odwiedza stomatologa.

Chcemy zachęcać pracowników socjalnych do wyjścia poza ramy pomocy urzędniczej, do obserwacji u swoich podopiecznych i tego problemu. Pomocy dzieciom w rejestracji i dotarciu do stomatologa - zwłaszcza w małych miejscowościach.

Jeden przykład już mamy - prywatny gabinet stomatologiczny Alfadental doktor Marty Maciak http://alfadental.pl/, przyjął na bezpłatną wizytę naszych podopiecznych. Dzieci na miejsce zawiozła opiekunka rodziny z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dziewczynki były najpierw przestraszone jednak dały sobie w końcu usunąć zęby, których już uratować się nie dało.

Ogromnie dziękujemy i zachęcamy kolejne Gabinety do współpracy!
Aby były same słoneczne uśmiechy u dzieci !

Portal NoweJastrzębie.pl

Pomagać można na wiele sposobów, jednym z nich jest promocja i propagowanie pozytywnych ideii. Jest nam bardzo miło, że portal NoweJastrzębie.pl uznał, że nasza działalność zasługuje na uwagę i założył oddzielna zakładkę na swojej stronie z opiserm naszych działań, akcji i zachętą do przyłaczania się do wspólnego remontowania skrawka dziecięcego świata :)

W tym miejscu warto przypomnieć o blogerach, którzy również pisali o naszych akcjach i wciąż nasz wspomagają - zobaczcie sami:

Blog Magdy Steczkowskiej
Blog o modzie: Moda na strychu
Blog Alternatywna Rzeczywistość Any Landrow

Do pracy rodacy, a w pracy...

Pani Karolina Długosz dowiedziała się o naszej działalności od swojej mamy, słuchaczki Radia Kraków.
Jej mama przekazała do remontowanego pokoju dzieci telewizor.

Pani Karolina też postanowiła zadziałać. W swojej pracy zorganizowała zbiórkę środków czystości dla naszych podopiecznych. Odebraliśmy dwa pudła z proszkami do prania, szamponami, mydełkami, przyborami szkolnymi, pastami i szczoteczkami do zębów oraz chemią gospodarczą.

Jest to świetny przykład spontanicznego zachowania - reakcji na potrzebę.

My to nazywamy GEST.OK, do którego zachęcamy innych pracujących rodaków w kraju i za granicą! :)

Ślub - emocje, przygotowania do wielkiego dnia i...

Pani Monika ogląda TV, a w niej reportaż o działaniach stowarzyszenia, które remontuje pokoje dzieci z najuboższych rodzin.

Stowarzyszenie działa w Małopolsce, a pani Monika mieszka w Gdyni i niebawem bierze ślub. Strasznie podoba jej się ten rodzaj pomocy, chciałaby coś zrobić, ale przecież cała Polska ją dzieli od PIĘKNYCH ANIOŁÓW.

Ale dla chcącego nic trudnego - odległość nie ma znaczenia.

Ślub, kwiaty w ogromnych ilościach, a przecież można je zamienić na bukiety radości: na poduszki, pościel, krzesełka. Pani Monika ma świetny pomysł - prosi wszystkich gości o tą zamianę.

Składajcie życzenia bez kwiatów, a kwotę przeznaczoną na bukiet wpłaćcie na konto "remontowego" Stowarzyszenia PIĘKNE ANIOŁY - niech mają niespodziankę.


Ten wspaniały GEST w tak pięknym dniu dla pani Moniki, pomógł przemienić szare smutne pokoje w kolor i radość!

Zachęcamy inne pary do przemyślenia czy nie warto zamienić bukietu kwiatów na taki GEST.OK, który nie zwiędnie, a będzie cieszył dzieci przez wiele lat!

Od przedszkola do Pięknego Anioła

Kto może pomagać innym? Każdy!

PIĘKNE ANIOŁY wzbogaciły się dziś o wielu małych pomocników.

Przedszkole w Niedźwiedziu po tym jak dowiedziało się, że będziemy remontować pokój w ich gminie zorganizowało akcję. Dzieci zrobiły piękne ozdoby i dekorację - prawdziwe "hand made". Na zorganizowanym kiermaszu tych arcydzieł przedszkolaki "zarobiły" 700zł. Tą kwotę przekazały na remontową cegiełkę do pokoju dzieci, którym pomagamy.

Brawo dla wychowawców, którzy uczą dzieci pomocy od najmłodszych lat.

Jest to wspaniały GEST.OK!

Zachęcamy inne przedszkola, szkoły, świetlice do podobnych akcji.

Inicjatywa Dawida Łasuta

Świetna inicjatywa Dawida Łasuta - człowieka z wielką pasją i własną misją.

Trener językowy, personalny, promotor języka rosyjskiego, tłumacz, filolog, działacz i aktywista, a przede wszystkim nie egoista!

Na organizowane przez niego wydarzenia promujące apolityczną ideę poznawania języka rosyjskiego oraz kultury rosyjskiej zaprosił Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY. Zorganizował licytację przedmiotów przekazanych przez swoich uczniów i przyjaciół. Cały dochód (5 000zł) został przeznaczony na remont pokoju 11-letniej Marcelinki, żyjącej w skrajnie trudnych warunkach mieszkaniowych.

Gest.OK, nie musiał zapraszać Stowarzyszenia na swój event, zadawać sobie trudu organizacji licytacji - ale chciał!
Chciał, bo rozumie, że w życiu różnie bywa - raz pomagamy, a raz sami potrzebujemy pomocy. Dzieci są bezradne skazane na dorosłych. Jeśli Ci z ich bliskiego grona zawodzą w jakiś sposób, mogą liczyć tylko na takie GESTY.

Dziękujemy i zachęcamy inne osoby i firmy do podobnych działań.

Stowarzyszenie dla Stowarzyszenia - efekt: zyskują dzieci!

Dzięki uprzejmości a raczej serdeczności członków Stowarzyszenia Women's Business Network PIĘKNE ANIOŁY wzięły udział w evencie, na którym udało się zebrać środki na zakup 30 kompletów pościeli dla najuboższych dzieci naszego regionu. Bardzo dziękujemy!

Nawet spotkanie stowarzyszeń z zupełnie innej dziedziny może przyczynić się do GESTu.OK!

Jesteśmy otwarci i chętni do brania udziału w różnych spotkaniach, gdzie będziemy mogli szerzej ukazać problem dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie. Podczas takich spotkań, można zorganizować zbiórkę pod hasłem: każdy uczestnik przynosi ze sobą np. kredki i kilka zeszytów dla dzieci. Dla jednej osoby to niewielki wydatek a dla wielu dzieci - ogromna pomoc.Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl