Pomagamy na Lubelszczyźnie!

Ojciec błaga o pomoc dla swoich dzieci... Lubelszczyzna - najbiedniejszy rejon naszego kraju. W starym drewnianym domu mieszka pan Sylwester z żoną i trójka dzieci : Martynką 8 lat, Zuzią 2,5 roku i Filipkiem 8 miesiecy.

Opinia z ośrodka pomocy społecznej : "Normalna, prawidłowo funkcjonująca rodzina ale bardzo biedna. Żal dzieci, że w takich złych warunkach żyją, nawet wody nie mają. U nas nie ma pracy, rodzina korzysta z zasiłku, matka jest na urlopie wychowawczym. Nasz ośrodek nie ma środków finansowych na większa pomoc jak dożywianie dzieci i przyznane im zasiłki."

Pan Sylwester wysłał do nas maila z lokalnej biblioteki. Prosił o poprawę warunków mieszkaniowych dla swoich dzieci. Prosił tylko o pomoc w zakupie materiałów, remont zamierzał zrobić sam. Katarzyna Konewecka-Hołój zamieściła treść maila na swoim fb, godzinę po tym przyjaciółka Pięknych Aniołów, pani Katarzyna Goldschmidt, przekazała darowiznę na materiały budowlane w kwocie 1000zł. Znaleźliśmy pobliski sklep z materiałami budowlanymi. Właściciela składu, pana Krzysztofa, ogromnie poruszyła historia pana Sylwestra i niezwłocznie zawiózł potrzebne rzeczy na pierwszy etap prac. Obiecał, że sam zakupi nowy piec i postara się zorganizować zbiórkę na podłączenie wody! Taka reakcja lokalnego przedsiębiorcy ogromnie nas ucieszyła!!!

Jednocześnie dostaliśmy kilkadziesiąt maili z prośbą o podanie adresu rodziny. Do pana Sylwestra i jego dzieci cały czas przychodzą paczki z darami:-) Dziękujemy wszystkim Dobrym Aniołom za wpłaty na nasze konto na pomoc tej rodzinie! Wszystko będzie przeznaczone na materiały potrzebne do remontu domu.Link do reportażu TVP Lublin "Dobroczyńcy z sieci":

reportaż TVP LublinDom jest bardzo stary ale w tej gminie nie ma lokali zastępczych, także lepszy taki niż żaden. Zima czy lato, wodę ze studni trzeba przynieść... Zawalczymy o lepsze warunki dla dzieci!Rodzina ma do dyspozycji jeden pokój i kuchnię. Piec w pokoju jest wadliwy. Właściciel lokalnego sklepu budowlanego, pan Krzysztof, zadeklarował, że go wymieni, aby mieszkańcy tego domu mogli bezpiecznie spać:-)Materiały dostaczone:-) Pan Sylwester od razu zabrał się do pracy!Nasza wspaniała rodzina z Lubelszczyzny, mimo tylu przeciwności losu i problemów dnia codziennego, nie poddaje się. A siłę do działań mają dzięki wielu wspaniałym osobom, które po naszym opisie sytuacji rodziny, zareagowały fantastycznie! Ta pomoc jest naszym wspólnym dziełem:-) Nikt sam nie byłby w stanie pomóc ale wspólnie możemy zdziałać cuda:-)

Szczególne podziękowania dla Pana Krzysztofa G. - właściciela lokalnego składu budowlanego - dogląda prac i dba o to, aby nie zabrakło żadnych materiałów. Zatroszczy się również o nowy komin w domu - stary został zburzony ze względu na zagrożenie jakie stwarzał. Sam dom został już podniesiony i zabezpieczony przed dalszym zapadaniem się. W najbliższych dniach pan Sylwester z pomocą brata będzie stawiał ściankę, która wydzieli pokój dzieci.

Rodzina bardzo dziękuje za przysłane im paczki! Dzieci szaleją z radości! I tak właśnie ma być!!! :-)

Mamy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy miejscowości, w której mieszka ta rodzina, będą cieszyć się ich szczęściem i odratowanym domem:-)

Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl