Kolejny remont z LILOU !

Te wakacje to dla nas bardzo pracowity okres. Cały czas remontujemy domy na Lubelszczyźnie i w Nowym Sączu, dopiero oddaliśmy pokój w Skrzyszowie na Śląsku i teraz jeszcze startujemy z remontem dwóch pokoi dla trójki rodzeństwa w Będkowicach! Możemy działać z takim rozmachem dzięki wielu firmom, dobrym ludziom oraz organizowanym przez nas wydarzeniom, na których zawsze nasi goście hojnie wspierają kolejne remonty :-)

Kolejni nasi podopieczni to Karol 8 lat, Natalia 11 lat i Sebastian 14 lat. Wchodząc do ich obecnego pokoju ogarnia nas smutek i przygnębienie. W trójkę mieszkają, śpią i uczą się w małym niewykończonym od wielu lat pokoju. Ściany z pustaków i cegły - mama stara się je okrywać różnymi tkaninami i papierami, jednak nie ma to wielkiego wpływu na przytulność tego miejsca.

Dom należy do niepełnosprawnego wujka mamy dzieci. Kobieta nie może podjąć pracy, gdyż opiekuje się chorym. Tata podejmuje się wszelkich prac, jednak sa to prace dorywcze i dochód z nich nie wystarcza na bieżące wydatki. Rodzina jest pod opieką ośrodka pomocy społecznej i wg opinii jego pracowników stara się zmienić swoją sytuację.

Na piętrze gdzie jest pokój dzieci jest również puste pomieszczenie - postanowiliśmy je także wykończyć, aby chłopcy mieli swój pokój. Natalia zostanie w obecnym. Każde dziecko będzie miało swoje łóżko, miejsce do nauki i pokój, z którego nie chce się wychodzić!

Chcemy tu bardzo pochwalić i podziękować Wójtom gminy Wielka Wieś oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej z panią kierownik Anetą Solarz na czele! To pracownicy socjalni zgłosili dzieci do naszej pomocy i wspierają wszystkie nasze działania, pomagając przy zakupach, transporcie. Wczoraj zostały zakupione mebelki do pokoi dzieci, a transportem zajęli się pracownicy oddelegowani z gminy wraz z paniami z OPS-u. Jest to dla nas niesamowite udogodnienie, gdyż nie dysponujemy samochodem do przewozu mebli, a nie chcemy wydawać tak z trudem zdobytych pieniędzy na płatne transporty. Życzymy sobie takiej współpracy z wszystkimi gminami i Ośrodkami Pomocy Społecznej jaka spotkała nas przy tym remoncie !!!

A wszystko to dzięki Firmie LILOU i zawieszce Skrzydło Miłości, którą tak chętnie kupujecie i tym samym pomagacie nam w remontach !!!

LILOU akcje charytatywnePokój jest w stanie "surowym" od wielu lat, ściany pokrywają różne tkaniny i papier ... Dzieci uczą się przy tym "biurku". Cały pokój oświetla tylko jedna żarówka...A to duży pokój obok tego, w którym obecnie mieszkają dzieci. Służył do przechowywania ...wszystkiego. Teraz przystosowujemy go jako pokój dla chłopców.Tak się to zaczyna :-) Mierzymy i ustalamy wraz z rodziną co i jak można zrobić, żeby życie dzieci zmienić :-)Wszystkie prace wykonuje tata dzieci - wystarczyło dać materiały i praca pali się w rękach!Lepiej to budowlane zamieszanie na podwórku przeczekać ;-)Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl