Czternasty i piętnasty pokój oddany!

Zakończyliśmy remont w Nowym Sączu! Remont nie tylko dziecięcych pokoi ale całego domu!

Domek gospodarczy w którym mieszkały cztery siostry z mamą był w stanie surowym. Prowizoryczna instalacja elektryczna, łazienka, kuchnia. Dzięki wspaniałej współpracy z Zakładem Karnym w Nowym Sączu dom zmienił się nie do poznania! Skazani wyremontowali i wykończyli pokoje dziewczynek, kuchnię, łazienkę, kotłownię oraz pokój mamy.

Większość środków uzyskaliśmy dzięki hojności naszych gości na Turnieju Golfa i Charytatywnym Pikniku Pięknych Aniołów, który odbył się 28.06. w Paczółtowicach.

Ale ponieważ remont był naprawdę poważny musieliśmy poszukać kolejnych ofiarodawców. Na szczęście wiele lokalnych firm zaangażowało się w pomoc i bardzo nam pomogło!

DZIĘKUJEMY : Firmie "WIŚNIOWSKI" Sp.zo.o.S.K.A za ufundowanie mebli i wyposażenie pokoi dziewczynek, Firmie GARDBIS Marian Wiśniowski za zakup pieca do ogrzewania domu, firmie TIKKURILA za przekazanie farb, firmie Stolbud z Włoszczowej za przekazanie drzwi do całego domu.

DZIĘKUJEMY także lokalnym firmom budowlanym: Rolbud Instal F.U.H Bożena Zbozień , Usługi Remontowo-Budowlane Tomasz Wojnarowski, F.U.H Rolbud s.j. Z. i W. Sychowscy , Hydroinstal K.Cebula, Eko-Rem-Bud J. Cabak za przekazanie materiałów i pomoc w remoncie

Poza tym DZIĘKUJEMY : Firmie Barwa za prezenty dla dzieci i środki czystości dla skazanych wykonujących prace, pani Magdalenie Kaźmierska za piękne plecaki szkolne z wyposażeniem dla dziewczynek, Magdzie Steczkowskiej za przekazane elementy wyposażenia domu, pani Katarzyna Krochmal za pomoc przy projekcie pokoi oraz panu Januszowi Bobrek za zdjęcia.

Rodzinę do pomocy zgłosiła asystentka rodziny Pani Sabina Liptak, która z ogromnym zaangażowaniem współpracowała z nami a całość prac nadzorował pan Sylwester Święs :)Link do reportażu Kroniki KrakowskiejKrótki materiał o remoncie w TeleexpresieSara i Lilią przy swoim starym "biurku" - postawa do nauki żadna!A to już Sara i Lilia dziś! Pewne siebie, szczęśliwe, czekają na 1 września :-)Dawne miejsce do spania dziewczynek ...Lilia i Sara w swoich nowych łóżkach:-) Każda dziewczynka może się zasłonić kotarką i przeczytać książkę w łóżku.Tak było - dziewczynki nie miały nawet krzeseł do siedzenia przy stole-biurku ...Jest biurko, są krzesełka, łóżka i wszystko co Arkadia 14 lat i Aurelia 7 lat potrzebują do szczęścia :-)Na poddaszu swój "pokój" miała Arkadia, "łóżko" nie zapewniało zdrowego snu...Wygodne łóżka od naszego stałego dostawcy Firmy Litdrew s.c. jak zwykle spisują się na medal!Mała Aurelia miała swój kącik w pokoju, a nad głową wisiała prowizoryczna instalacja elektryczna ...A teraz? To jest to!Było.....Jest :-)Tadam !!! Moment dnia ! Pierwsze wejście :-)Prezenty dla spotęgowania radości :-) Plecaki zakupiła nasza facebookowa znajoma - pani Magdalena Kaźmierska, która jako mama trójki dzieci rozumie doskonale jakim ważnym elementem ucznia jest jego "wyposażenie" :-) Firma BARWA podarowała dzieciom kosmetyki, a TIKKURILA słodkie misiaki - pluszaki :-)Pamiątkowe zdjęcie grupowe :-)Odwiedziła nas pani Magdalena Olszewska - przedstawiciel Firmy "TIKKURILA Potęga Kolorów"! Inaczej jest zobaczyć te emocje na własne oczy :-)Podziękowanie dla Pana Dyrektora Zakładu Karnego w Nowym Sączu - ppłk. Bogusława KawończykaJeszcze kilka miesięcy temu ...I dziś :-) 14-ty i 15-ty odmieniony przez Piękne Anioły i przyjaciół pokój!Wcześniej łazienka została postawiona w pokoju dzieci przez sama mamę. Było to prowizoryczne wykonanie, wręcz niebezpieczne - zwłaszcza instalacja elektryczna.Dzięki podarowanym płytkom, kabinie, umywalce, pralce oraz grzejnikowi powstała elegancka łazienka :-)Wcześniej na dole domu było pomieszczenie, gdzie stał stary piec i meble kuchenne. Pomieszczenie zostało podzielone na mniejsze - powstała kotłownia, spiżarka, łazienka i kuchnia. Pan Dyrektor ppłk Bogusław Kawończyk osobiście doglądał prac a pan Sylwester Święch nadzorował ich przebieg :-)Dosłownie dzień przed uroczystym "otwarciem" stowarzyszenie zakupiło mebelki kuchenne wraz ze zlewem i baterią. Na zdjęciu pani Magdalena Olszewska - przedstawiciel Firmy TIKKURILA z prezentem do nowej kuchni - pięknym zestawem naczyń :-)Funkcjonalny piec ufundowany przez Pana Mariana Wiśniowskiego Firma GARDBIS! Teraz już zawsze będzie w domu ciepło:-)A to już pożegnalne zdjęcie. Teraz rodzina zostaje dalej pod opieką asystenta - pani Sabiny, która dopilnuje, aby pomoc została wykorzystana jak najlepiej :-)

Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl