Dziewiętnasty i dwudziesty pokój oddany!

Oddaliśmy dziewiętnasty i dwudziesty pokój! To bardzo pracowity tydzień w naszym stowarzyszeniu:-) Ale takie lubimy najbardziej!

Od tej chwili Kamil (lat 10) i Patrycja (lat 13) mają nowe, słoneczne pokoje! A to wszystko dzięki firmie ALTUM INVESTMENT, która sfinansowała cały remont!

Mama samotnie wychowuje trójkę dzieci. Patrycja ma poważne problemy zdrowotne, warunki mieszkaniowe mają ogromny wpływ na zdrowie dzieci. Wcześniej dom ogrzewał tylko piec typu "koza" stojący na korytarzu. W pokojach dzieci nie było grzejników. Patrycji pokój miał stare, nieszczelne okno, na ścianie, mimo niedawnego malowania pokoju przez mamę dzieci, pojawił się grzyb.

Cały ten remont postanowiła sfinansować Firma Altum Investment! Jej właściciel ufundował wszystko, począwszy od nowego pieca oraz instalacji grzewczej, poprzez okna, aż po mebelki do pokoi dzieci. Jest czymś niesamowitym być sprawcą takiej radości i tak ogromnej zmiany w życiu dzieci:-)

Wykonawcami wszystkich prac byli osadzeni z Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie. Osadzeni prawie 3 tygodnie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali prace budowlane. Wymienili okna, drzwi, zainstalowali instalację grzewczą w domu, położyli podłogi oraz pomalowali pokoje dzieci. Po raz kolejny dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Zakładu Karnego za tak wspaniałą współpracę!

Swój wkład w pomoc wnieśli również pracownicy Gminy Iwanowice, którzy dowozili skazanych na miejsce prac.

Bardzo dziękujemy również Firmie ROLMAX - ROLETY, na którą zawsze możemy liczyć. Dom jest nieogrodzony, pokoje dzieci znajdują się na parterze, także rolety w tym przypadku są nie tylko luksusem ale także gwarantem intymności dzieci:-)W tym pomieszczeniu powstał pokój dla Kamila. Do tej pory spał w pokoju z mamą i młodszym bratem. W domu było puste niewykończone pomieszczenie i to w nim od podstaw zrobiliśmy jego królestwoAch jak fajnie, nawet w dzień, położyć się do takiego łóżka, w swoim własnym pokoju:-)Miesiąc temu - debata nad zakresem prac. Nasza Kasia Kurbiel (nadzorowała cały ten remont) i osadzeni z Zakładu Karnego w Krakowie Nowej-Hucie.A taki widok z korytarza jest teraz:-)Pokoik jest malutki, ale Kamil ma w nim wszystko co potrzeba.Kamil nadzorował dekorowanie pokoju i sam brał w nim udział:-)Nie ma już wytłumaczenia - szóstki i piąteczki muszą być!Dla młodszego brata - Oskarka, miejsce u Kamila też się znajdzie:-)Prace w toku - wymieniamy okna...Teraz już będzie ciepło:-)W trakcie remontu zawalił się ganek. Z pomocą ruszył pan Damian z przyjaciółmi - ufundowali materiały do odbudowania go na nowo:-) Bardzo dziękujemy za ten piękny GEST!W pokoju Patrycji było słabe oświetlenie, krzesło do nauki nie miało oparcia. W pokoju był elektryczny grzejnik, który jednak przez wzgląd na wysokie koszty eksploatacji, był rzadko używany. Obecnie w domu jest nowy piec i grzejniki:-)Teraz z pewnością Patrycja znacznie lepiej będzie funkcjonować w swoim pokoju:-)Było...Jest:-)Przed....Po:-)Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl