ANIOŁKI DIABEŁKOM

Nie mogliśmy się oprzeć dzieciakom równie urokliwym, jak nazwisko całej rodziny. Ten remont, wprawdzie jedynie lingwistycznie, ale oddaje ducha naszego Stowarzyszenia i nasze nastawienie do dobroczynności – pomagamy wszystkim dzieciom, które tego potrzebują, bez względu na kontekst, w którym się znalazły.

Rodzina Diabełków mieszka w małej miejscowości nieopodal Solca Zdroju i pomimo psotników w rodzinie, zdecydowanie bliżej im do aniołków niż do mieszkańców piekielnych otchłani.

Żyją bardzo skromnie, głównie z uprawy pola i hodowli zwierząt gospodarskich. Rodzina ma sześcioro dzieci, jedna z córek urodziła się z porażeniem mózgowym. I tak mamy najmłodszą psotnisię Asię (3 l.), Agatkę (8 l.), która pragnie zostać malarką, przyszłą policjantkę Amandę (10 l.), która już wie, że będzie kiedyś ścigać przestępców. Średnia córka Wiola (12 l.), cierpi na porażenie mózgowe, a szesnastoletnia Anita już wybrała sobie zawód - uczy się w szkole fryzjerskiej.
W rodzinie jest jeden syn, Artur (17 l.). Fascynuje się mechaniką samochodową, w szczególności motocyklami. Bardzo pomagał przy remoncie i wspólnie ze swoim z tatą włożyli w remont wiele własnej pracy.

W imieniu rodziny Diabełków dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i sponsorom:
Za ufundowanie całego wyposażenia do pokoi dzieci panu Prezesowi firmy Malinowe Hotele Tomaszowi Kalecie z Solca Zdroju, który dodatkowo oddał nam jednego ze swoich pracowników do pomocy na miejscu;

Asystent rodziny, pani Agnieszce z mężem, za koordynację remontu i własnoręczne wykonanie niektórych prac;

PSB Mrówka Busko Zdrój - w tym przypadku kierownik udzielił nam sporego rabatu i dodatkowo dowiózł towar za darmo w dogodnym dla nas dniu. Serdecznie dziękujemy również Firmie Handlowej Mudryk za pokaźne rabaty i bezpłatny dowóz towaru;

Mikołaj Mikołajczyk, fotograf i członek Stowarzyszenia osobiście nadzorował i wspierał remont u państwa Diabełków.

Więcej zdjęć i kolejne etapy remontu znajdziecie tutaj.

Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl