POCZTÓWKA O GLOBALNYM ZASIĘGU

Niejednokrotnie czytając o cudzym nieszczęściu zastanawiamy się, jak można pomóc? Chcemy się zaangażować, jednak często rezygnujemy z działania myśląc, że nasz wkład, nasz pomysł jest za mały i niczego nie zmieni. Wątpimy, czy niewielki gest może cokolwiek zmienić.

IZA, jedna z naszych fejsbukowiczek (teraz również już dobra przyjaciółka Pięknych Aniołów) wpadła na fantastyczny pomysł jak zebrać środki na kolejne remonty pokoi dziecięcych. Iza jest młodą, zapaloną podróżniczką i na zimowe miesiące 2014 roku zaplanowała podróż do Ameryki Południowej, podczas której chciała przemierzyć Chile, Boliwię i Peru.

Wymyśliła, że będzie wysyłać pocztówki osobom, które chciałyby dostać kartki z tego zakątka świata, za minimalną wpłatę 25 zł na konto naszego Stowarzyszenia.

„Chętni wpłacali kwoty od 25 zł - mówi Iza, - ale często minimalna kwota była wielokrotnie przekroczona, a za niektóre pocztówki uczestnicy akcji zapłacili nawet 300 zł.”

Pocztówki leciały z Valparaiso, magicznego miasta Isabel Allende, Machu Picchu, pustyni Atacama itd.

Celem akcji było uzbieranie 6 000 zł, czyli kwoty umożliwiającej prosty remont dwóch pokoi.

Gdy Iza wracała z wyprawy target jeszcze nie został osiągnięty - mieliśmy na koncie 5 600 zł, jednak kilka dobrych dusz dopłaciło brakującą kwotę bez kartek.

Po rozpoczęciu remontów Iza zaangażowała się w pomoc z samymi remontami i koordynację prac min. z pomocą członków Habitat For Humanity Poland oraz wielu innych nieocenionych osób. Wszystkim stokrotnie dziękujemy.

Adaś lat 12, Angelika lat 17 i Laura lat 5 do tej pory mieszkali w jednym pokoju z rodzicami, a ich rodzice, ze względu na brak miejsca, spali na materacach na podłodze.

Rodzina dostała od miasta lokal socjalny jednak przy bardzo skromnych dochodach i wydatkach związanych z chorobami dzieci nie byli w stanie sami wyremontować i wyposażyć pokoju dla dzieci. W taki sposób, w zeszłym tygodniu skończyliśmy DWA REMONTY sfinansowane dzięki pocztówkom i pomysłowi IZY. Żaden gest nie jest za mały!

Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl