Świetlica na Kubalonce

"To niemożliwe, jak wy nas znaleźliście! Tu, na końcu świata, to jakiś cud..."
Tak komentowali nasz przyjazd i pomoc mieszkańcy malutkiego osiedla pośród gór i lasów Beskidu Śląskiego. W kilku blokach z dala od cywilizacji mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi. Zimą, gdy spadnie dużo śniegu, często są odcięci od świata.

Życie tych ludzi toczy się w obrębie tego jednego osiedla. Ich dzieci właśnie w tej świetlicy w bloku spędzają większość swojego czasu. Do czasu remontu jej stan był bardzo zły, pomimo prób malowania i dekorowania jej przez dzieci. Jednak starych, zniszczonych ścian i mebli nie dało się dłużej zamaskować warstwą świeżej farby.

Postanowiliśmy to zmienić. Środki finansowe na remont przekazali nam studenci z programu Erasmus. Kilka miesięcy temu zorganizowali jedyną w swoim rodzaju aukcję randkową w Warszawie, z której całość uzyskanej kwoty przekazali na remont. Mieszkańcy lokalnej społeczności również wpłacali pieniądze na remont i tym sposobem odnowa świetlicy stała się możliwa.

Cegiełkę na remont przekazała również Anna Czartoryska-Niemczycka, wyjątkowe, ręcznie wykonane meble podarowała nam Firma Woodyou. Firma Budvar Centrum przekazała 4 okna, za co jesteśmy szczególnie wdzięczni.

Prace remontowe wykonali po części osadzeni z Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju ze wsparciem Pana Łukasza Witaka z Firmy Budowlanej, która regularnie nam pomaga. Osadzonych w to odległe miejsce dowoziła bezpłatnie Firma Drabasa, za co jesteśmy niesamowicie wdzięczni. Jak zwykle niezawodna Tikkurila. Potęga Kolorów, niezastąpiony dostawca każdej ilości farby sprawiła, że świetlica zamieniła się w kolorowy dziecięcy raj.

Część zabawek podarowało nasze zaprzyjaźnione Stowarzyszenie MOTO CORDE. Dziękujemy też firmie CLASSEN za panele, Firmie Meblik za doposażenie świetlicy, Magdalenie Krężelok, która na miejscu nadzorowała prace remontowe, znajomym Pana Sebastiana Grabarczyka, którzy za zebrane środki zakupili komputer i telewizor, Pani Katarzynie Nowak, Pani Marlenie Mencel, a lokalnym mieszkańcom dziękujemy za pyszne obiady dla osadzonych, pomoc przy pracach na świetlicy i ciepłe przyjmowanie nas u siebie.

Na inaugurację nowego bajkowego miejsca przyszła większość lokalnej społeczności, a uczniowie gimnazjum przygotowali specjalne przedstawienie.

Dzieci nie mogły się nacieszyć nowym miejscem, a niektóre nawet płakały wychodząc…

Zmiana stanu świetlicy dała nam szczególnie dużą satysfakcję i jesteśmy szczęśliwi, że dla dzieciaków z Kubalonki udało się stworzyć przyjazne miejsce.

Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl