Zamek księżniczek

Mamy dwa miesiące, aby odzyskać dzieciństwo i radość czterech dziewczynek!

 

Sąd wydał postanowienie o umieszczeniu ich w rodzinie zastępczej daleko od kochającej babci, która ma nad nimi przyznaną opiekę czasową. Wykonanie postanowienia udało się wstrzymać dzięki przychylności kuratora i sądu na dwa miesiące. Do tego czasu musimy wyremontować dom babci i wyposażyć pokoje sióstr.

Obecnie babcia z dziewczynkami mieszka z rodzicami dzieci, którzy mają ograniczone prawa rodzicielskie. Ich negatywny wpływ i demoralizacja dzieci jest tak duża, że Sąd nie zezwala na pobyt dzieci w tym miejscu. Babcia pomaga w opiece nad nimi i w ich wychowywaniu, właściwie w całości przejęła rolę matki. Od przyznania jej przez Sąd pieczy zastępczej pokonywała na rowerze odległość dzielącą Ślęzany od Lelowa codziennie, czasem kilka razy.

Dotychczasowy dom babci uległ podmyciu i częściowemu zawaleniu w skutek powodzi. Od tego czasu własną pracą oraz dzięki świadczeniom popowodziowym udało się wzmocnić fundamenty domu, wymienić dach, komin i prawie wszystkie okna. Na dzień dzisiejszy dom wymaga wykonania prac wewnętrznych, takich jak: wylewki, powała, instalacje, podłogi. Wszystkie przyłącza są już wykonane. Brakuje jednak środków finansowych.

Pani Grażyna do tej pory mieszkała w jednoizbowym pomieszczeniu przy murowanej oborze (doprowadzona jest tam woda, jest kuchenka gazowa, dwie wersalki, stół, krzesła, szafa i biurko). Brakuje ubikacji. Na ten moment najpilniej potrzebujemy wskazanych materiałów budowlanych oraz firmy budowlanej, która wykona prace remontowe. Prace można zacząć nawet od jutra - lokalizacja to gmina Lelów.

O sytuacji dzieci powiadomił nas Sąd Rodzinny poruszony ich losem, który również szuka rozwiązania tej trudnej sytuacji. Osoby chętne pomóc prosimy o kontakt: stowarzyszenie@piekne-anioly.pl
Obecnie poszukujemy wykonawcy tego remontu, prace można zacząć od już. Nasza ekipa odwiedziła rodzinę, dołączył do nas inżynier budowlany, posiadający uprawnienia konieczne do zaprojektowania i nadzorowania remontu. Ustaliliśmy plan działania. Obecnie tworzy się projekt domu i instalacji, za co ogromnie dziękujemy Panu inżynierowi Janowi Kowalskiemu. W ciągu tygodnia dostaniemy projekt, inwentaryzację materiałów budowlanych i ustalimy ostateczny kosztorys.

Dom jest mały, składa się tylko z dwóch pomieszczeń - mimo to pracy jest sporo. Trzeba dobudować kuchnię i łazienkę, ocieplić dom, zrobić izolację (obecnie dom jej nie posiada) i drenaż oraz wykonać inne prace budowlano-remontowe. Dom babcia podratowała z zasiłku popowodziowego. 2 lata temu zawalił się dach i dwie ściany.

Bardzo dziękujemy Wam za tak duże wsparcie przekazywane w wielu formach.

Polecamy też wpis na blogu o małych księżniczkach z Lelowa: http://piekneanioly.mamadu.pl/120447,zawieszone-w-zlej-bajce oraz śledzenia nowych wpisów na naszym facebook'u.

Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl