Podwójna wiadomość z Lelowa

1. KSIĘŻNICZKI Z LELOWA

Historia czterech dziewczynek z Lelowa poruszyła całą Polskę. Dzięki pomocy dobrych ludzi udało się zebrać fundusze na remont domu dla małych księżniczek. Również dzięki Wam, przyjaciołom Stowarzyszenia, znaleźliśmy ekipę remontową! Prace budowlane w Lelowie już się rozpoczęły, między innymi dzięki wsparciu osób z lokalnej społeczności. Z ogromną pomocą przyszedł Urząd Gminy w Lelowie. Pracownicy, z Wójtem na czele, aktywie uczestniczyli w poszukiwaniach wykonawców. Wsparcie płynęło ze wszystkich stron!

Dzięki powstałej siatce wsparcia stworzonej przez tysiące osób dobrej woli z przeróżnych środowisk i regionów Polski, dla tej historii uda się dopisać szczęśliwe zakończenie. Wspólnie zmieniliśmy ich przeznaczenie. Cztery śliczne dziewczynki zamieszkają na stałe z własną babcią.

Dzięki materiałowi TV możecie dokładniej zobaczyć warunki, w jakich obecnie mieszka babcia czterech wnuczek z Lelowa. Link do filmu znajdziecie tutaj: http://goo.gl/mqiq1F

W imieniu babci i dzieci dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za tak niesamowite wsparcie!

 

2. DRUGA RODZINA Z LELOWA

Podczas jednej z wizyt w Lelowie, planując w Urzędzie Gminy z Wójtem i Ośrodkiem Pomocy Społecznej kolejne działania, dowiedzieliśmy się o następnej lokalnej rodzinie, którą dotknął zły los. Dom, w którym mieszkali całkowicie spłonął.

Poszkodowana rodzina składa się z siódemki dzieci i dwójki rodziców.
Maja (2 lata) – w domu pod opieką rodziców,
Natalia (3 lata) – w domu pod opieką rodziców,
Szymon (4 lata) – od września 2015 r. przedszkolak,
Oskar (5lat) – przedszkolak,
Marlena (6 lat) – uczeń I klasy Szkoły Podstawowej,
Mateusz (7 lat) – uczeń II klasy Szkoły Podstawowej,
Milena (8 lat) – uczennica II klasy Szkoły Podstawowej.

Ponieważ dom spalił się cały, rodzina z dnia na dzień stała się praktycznie bezdomna. Mama z trójką dzieci mieszka w jednym pokoju wraz ze swoją mamą w przybudówce. Mąż z czwórką dzieci pomieszkuje w swojej mamy. W dzień wszyscy pracują przy odbudowie domu.

Przy ogromnej pomocy Gminy, pana Senatora Jarosława Laseckiego i lokalnych firm, dom powoli wznosi się z popiołów.

Postanowiliśmy pomóc tej rodzinie odzyskać swoje miejsce na ziemi i odtworzyć własne pokoje tej siódemce dzieci. Dzieciaki muszą mieć własne miejsce do nauki i mieszkać w jednym domu z własnymi rodzicami.

Obecnie szukamy firmy, która przekaże materiały do ocieplenia domu tej rodziny. A my, z Państwa darowizn, wykonamy wylewkę w pokojach dzieci, ściany i podłogi. Fundacja Fabryki Marzeń sponsoruje kompleksowy remont łazienki dla dzieci.

 

 

Chcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl