Tęczowe sale

Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY - stowarzyszenie niezwykłe

podziel się tym co masz...

Opis projektu

Projekt "Tęczowe sale" będzie alternatywą i pomocą dla domów dziecka, szkół, przedszkoli w małych miejscowościach, publicznych świetlic dla dzieci.

Jest w Polsce wiele miejsc, gdzie na co dzień żyje, uczy się i bawi wiele dzieci, jednak wygląd, wyposażenie i warunki sanitarne tam panujące są poniżej obowiązujących norm.
Stowarzyszenie będzie pomagać takim instytucjom w remoncie i odpowiednim dostosowaniu sal do potrzeb korzystających z nich dzieci.

  • Będziemy nakłaniać do współpracy: dyrekcję placówki, rodziców oraz organy rządzące miejscowością, gdzie znajduje się dana placówka
  • Nasi architekci podpowiedzą nowe ekonomiczne a zarazem praktyczne rozwiązania. Przygotują projekt nowego wnętrza
  • Pomożemy w kontaktach z firmami, które przekażą potrzebne do remontu materiały
  • Zapewnimy wsparcie finansowe, podpowiemy, jak można pozyskać środki na przeprowadzenie remontu
  • Jesteśmy przekonani o wielkich korzyściach, jakie mogą wyniknąć z takiej formy pomocy - dziecko w odpowiednich warunkach chętnej przebywa, uczy się i rozwija
  • Tęczowa sala: świetlica, stołówka w domu dziecka czy sala lekcyjna może stać się miejscem, gdzie dzieci będą również chciały spędzać swój wolny czas z rówieśnikami

Nasze dzieci nie mogą dorastać w szarości i nijakich warunkach!

Aby w ich umyśle powstawały radosne plany na przyszłość, aby z ochotą przebywały w miejscach dla nich przeznaczonych, musi tam być przyjemne, wygodnie i bezpieczne.

Nasze realizacje

Kolorowa i radosna szkoła

Dla dziecka duże znaczenia ma wygląd pomieszczeń w jakich przebywa.
Dzięki współpracy szkoły, Stowarzyszenia PIĘKNE ANIOŁY i Zakładu Karnego w Krakowie Nowej-Hucie podczas ferii odmieniły się korytarze i sala zerówki. Dzieci spędzają w szkole często więcej czasu niż w domu, także to nam rodzicom powinno zależeć na wyglądzie szkoły. Środków nie ma na wszystko, ale jak rodzice zaoferują pomoc w pracach + szkoła zakupi farbę to powstanie więcej kolorowych miejsc przyjaznych dzieciom.

Nie możemy się oglądać tylko na innych... Można samemu zabrać się za pracę i dla swojego oraz innych dzieci poświęcić troszkę czasu aby na co dzień czuli się w szkole przyjemniej. Wiemt, że szkoły nie mają środków na wiele rzeczy. Dlatego podajemy nasz przepis na takie remonty:
- szczypta od szkoły (np. zakup farb),
- deko pomysłu (w naszym przypadku zatrudnienie skazanych z zakładu karnego)
- gram pracy rodziców (pomoc w dekoracjach, porządkach).

Proporcje w przepisie można oczywiście zmieniać według uznania - później wszystko mieszamy i mamy RADOŚĆ DZIECI.

 

więcej zdjęćChcesz nas wspomóc?

Możesz nas wspomóc na wiele sposóbów. Twoją chęć pomocy oraz wielkie serce cenimy najbardziej!
Możesz również przekazać darowizny pieniężne: Bank PEKAO S.A. 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747

do góry

Webdesign: Mateusz Kramarz & SiGSOFT.pl