KINGA_ZROLKA_stypendystka.jpg

Kinga 

Przedstawiamy Wam pierwszą stypendystkę naszego programu Dodaj Skrzydeł. Kinga jest uczennicą I klasy Liceum Plastycznego, jest laureatką licznych konkursów:

 • Wyróżnienie 1 stopnia w Ogólnopolskim konkursie Krąg Album o władcach polskich

 • 2 miejsce w rejonowym konkursie religijno-plastycznym " Matka Boska w życiu człowieka "

 • 3 miejsce w wojewódzkim konkursie religijnym " Życie jest wartością”

 • Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim " Zielono mi "

 • 2 miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o działaności i twórczości Henryka Sienkiewicza

 • Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II

 • 1 miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym " Pisanka Wielkanocna "

 • Wyróżnienie w rejonowym konkursie plastycznym " Moje odbicie w lustrze za 26 lat "

 • Uznanie w konkursie literacko-dziennikarskim gazety rybnickiej Proza w tematyce " Za czym ciągle biegniemy " I wiele innych z dziedziny biologii, chemii, historii i sportu.

Największą pasją Kingi jest malarstwo i rysunek, oprócz zajęć lekcyjnych uczennica szuka innych możliwości rozwijania swojego talentu. Interesuje się także modą, szyje ubrania, projektuje, pokazuje swoje prace na swoim autorskim blogu modowym a także na kanale you tube. Kolejnym zainteresowaniem uczennicy jest fotografia i film. Próbuje swoich sił także w montażu filmów oraz prezentacji multimedialnych. Zakupiliśmy dla Kingi profesjonalne przybory malarskie oraz aparat fotograficzny . Stowarzyszenie Piękne Anioły zostało wybrane jako jeden z trzech partnerów sieci sklepów KiK. Wrzucając pieniądze do puszki znajdującej się przy kasach w sklepach KiK możemy wspólnie zdziałać naprawdę wiele! Dziękujemy każdemu, kto wsparł projekt swoją darowizną.

 
wiktoria.jpg
 
anioły.jpg
 
 
 
 
 
 
dodaj skrzydeł Krzyś.jpg
 
 
Gabrysia.jpg

WIKTORIA 

Przedstawiamy Wam kolejną stypendystkę naszego programu Dodaj Skrzydeł. Wiktoria w wieku 10 lat rozpoczęła swoją przygodę z końmi. Na początku pomagała opiekować się końmi w pobliskiej stadninie. Obserwowała tam trenujących jeźdźców. Z biegiem czasu hobby przerodziło się w wielką miłość. Zaczęła trenować jazdę konną, następnie wzięła udział w kilku zawodach skoków przez przeszkody, na których zajęła dobre miejsca, co sprawiło jeszcze większą motywację do kontynuacji tego sportu.

Wiktoria zdobyła Brązową Odznakę Jeździecką. Uprawnia ona ją m. in. do udziału w zawodach w dyscyplinie - ujeżdżanie do klasy „P” oraz dyscyplinie skoki klasy „L” tzn. przeszkody do 100 cm.  Chcąc brać udział w zawodach, Wiktoria zmuszona jest występować w pożyczonym stroju, który nie do końca jest dopasowany i nie zapewnia całkowitego bezpieczeństwa. Aby poczynić dalsze postępy i osiągnąć większe sukcesy, Wiktoria musi mieć odpowiedni strój, który będzie zgodny z przepisami Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ). Strój bowiem pełni ważną rolę nie tylko w prezencji jeźdźca, ale pozwala na lepsze prowadzenie konia i zapewnia pełne bezpieczeństwo. Sytuacja finansowa rodziny nie jest na tyle dobra, aby zrealizować potrzeby Wiktorii. Zakup nowego stroju umożliwi Wiktorii start w zawodach wyższej rangi,  i z pewnością przyczyni się do osiągnięcia większych sukcesów, ale nade wszystko pozwoli spełniać jej wielką pasję.

Wiktoria otrzymała w ramach programu stypendialnego: kask, kamizelkę ochronną, koszulę startową, bryczesy, frak, sztyblety i czapsy. Stowarzyszenie Piękne Anioły zostało wybrane jako jeden z trzech partnerów sieci sklepów KiK. Wrzucając pieniądze do puszki znajdującej się przy kasach w sklepach KiK możemy wspólnie zdziałać naprawdę wiele! Dziękujemy każdemu, kto wsparł projekt swoją darowizną.

 

matylda 

Kolejną stypendystką naszego programu Dodaj Skrzydeł jest Matyldą. Matylda ma 15 lat i pochodzi z małej wiejskiej miejscowości Bełsznica . Jest zeszłoroczną absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim, którą ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie kontynuuje naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Szczególną pasją Matyldy stała się muzyka, a ukochanym instrumentem - flet. Z flecistyką Matylda wiąże swoją przyszłość. W związku z barierą finansową rodziny Matylda grała na flecie dla początkujących. Jednak bez profesjonalnego instrumentu jej telent snie będie mógł być rozwijany. Środki z przyznanego Matyldzie stypendium przeznaczyliśmy na zakup nowego fletu. Przeczytajcie czego dokonała Matylda do tej pory na swoim poprzednim instrumencie .

Matylda jest laureatką wielu konkursów w kraju i za granicą, między innymi:

 • GOLDEN LEVEL – I MIEJSCE - 5th International Flute Competition Flautiada 2017 (Bratysława, Słowacja)

 • I MIEJSCE (100%) - 9th International Music Competition and Festival for Solists and Chamber Groups Svirel oraz udział w koncercie finałowym „TEN OF THE BEST”, 2017r. (Nova Gorica, Słowenia)

 • GRAND PRIX - 4th International Flute Competition - Jastrzębie Zdrój 2016

 • I MIEJSCE i NAGRODA DYREKTORA FESTWALU - XV Rybnicki Festiwal Młodych Talentów im. Ireneusza Jeszki (zasięg ogólnopolski) 2014

 • I MIEJSCE - III Wiosenne Konfrontacje Młodych Flecistów, Lubliniec 2016

 • I MIEJSCE - XV Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów, Jaworzno 2015

 • I MIEJSCE - Ogólnopolski Konkurs Fletowy SYRINX, Kędzierzyn Koźle 2013

 • II MIEJSCE – XI Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Jupiter”, Kraków, 2017r.

 • III MIEJSCE - XI Polski Festiwal Fletowy w Sieradzu, 2016r.

 • II MIEJSCE – X Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Jupiter”, Kraków 2016,

 • II MIEJSCE - XXV Konfrontacje Instrumentów Dętych, Oława 2016

 • WYRÓŻNIENIE I st. -VI Polsko – Czeskie Konfrontacje Najmłodszych Flecistów w Głuchołazach oraz wiele innych.

Matylda bierze udział w wielu koncertach i muzycznych warsztatach: - Festival Symphony Orchestra at the International Ensemble and Orchestra School and Festival Orkesterkamp 2017, Bovec, Słowenia (jako solistka) - Ten of the Best - koncert laureatów, Nowa Gorica, Słowenia - International Chamber Ensamble Festival, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Wodzisławiu Śląskim - Koncert Uczestników VI Międzynarodowego Letniego Kursu Mistrzowskiego Ventus Optimus 2014,.

Stowarzyszenie Piękne Anioły zostało wybrane jako jeden z trzech partnerów sieci sklepów KiK Wrzucając pieniądze do puszki znajdującej się przy kasach w sklepach KiK. możemy wspólnie zdziałać naprawdę wiele! Dziękujemy każdemu, kto wsparł projekt swoją darowizną. Wielką radością jest móc dodać komuś skrzydeł... Możesz to robić razem z nami - zapraszamy.

 

KRZYŚ 

Nasz następny stypendysta to Krzyś.  Krzysiu jest niezwykle uzdolnionym klarnecistą. Naukę na tym instrumencie rozpoczął 1 września 2012 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim. Od samego początku wyróżniał się talentem i systematyczną pracą. Jest zawsze przygotowany, chętny i gotowy do udziału w koncertach.

Krzyś na swoim koncie kilka sukcesów. Oprócz ocen celujących z instrumentu na zakończenie roku szkolnego uczestniczył w kilku konkursach:

 • wyróżnienie na XVI Festiwalu Muzyki Instrumentalnej w Chwałowicach w 2015 r.,

 • II miejsce XVII na Festiwalu Muzyki Instrumentalnej, w Chwałowicach w 2016 r.

 • II miejsce w Szkolnym Konkursie Etiud, w 2016 r

 • wyróżnienie w ogólnopolskim XVIII Rybnickim Festiwalu Młodych Talentów im. Ireneusza Jeszki, w 2017 r.

Krzysiu rozpoczął naukę na wypożyczonym instrumencie szkolnym. Obecnie ćwiczy na najprostszym klarnecie klasy podstawowej, który jest wykonany z plastiku. Jest to instrument przeznaczony dla początkujących adeptów sztuki (dla małych dzieci). Krzyś powinien ćwiczyć na drewnianym profesjonalnym klarnecie.

W 2017 roku, po pozytywnym przejściu procesu rekrutacyjnego, Krzyś rozpoczął naukę w Zespole Ogólnokształcących Szkół Muzycznych w Katowicach. Jest to elitarna szkoła, skupiająca kształcenie ogólne oraz muzyczne w jednym budynku i w toku jednego cyklu edukacyjnego. Na tym etapie nauki Krzyś potrzebuje profesjonalnego instrumentu. Jak można nie wesprzeć takiego talentu? Oczywiście zakupiliśmy nowy klarnet ! Dzięki nowemu instrumentowi Krzyś będzie mógł prezentować jeszcze wyższy poziom gry. Dzięki Wam dodajemy skrzydeł ! Dziękujemy klientom i sieci sklepów KiK. Zebrane w sklepach środki pomagają wspierać utalentowane dzieci, którym na drodze do rozwoju stanęła bariera finansowa.

 

GABRYSIA

Gabrysia jest wyjątkowo utalentowaną młodą śpiewaczką.
Obecnie studiuje na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie.
Jej wyjątkowy głos docenili jurorzy wielu konkursów i przeglądów muzycznych.
W 2017 roku Gabrysia zdobyła tytuł Talentu Małopolski, I Nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym, a takze I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym ,, Kultura Romansu" w Warszawie.
Śpiew to psja Gabrysi , my z przyjemnością wsparliśmy ją zakupem profesjonalnego mikrofonu:)
Niech ten piękny głos niesie się w coraz dalesze zakątki kraju i świata.

Program Dodaj Skrzydeł stowarzyszenia Piękne Anioły jest realizowany dzięki wsparciu klientów oraz sieci sklepów KiK.
Razem dodajemy utalantowanym dzieciom i młodzieży skrzydeł.