KINGA_ZROLKA_stypendystka.jpg

Kinga Źrółka

Przedstawiamy Wam pierwszą stypendystkę naszego programu Dodaj Skrzydeł. Kinga Źrółka jest uczennicą I klasy Liceum Plastycznego, jest laureatką licznych konkursów:

  • Wyróżnienie 1 stopnia w Ogólnopolskim konkursie Krąg Album o władcach polskich
  • 2 miejsce w rejonowym konkursie religijno-plastycznym " Matka Boska w życiu człowieka "
  • 3 miejsce w wojewódzkim konkursie religijnym " Życie jest wartością”
  • Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim " Zielono mi "
  • 2 miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o działaności i twórczości Henryka Sienkiewicza
  • Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II
  • 1 miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym " Pisanka Wielkanocna "
  • Wyróżnienie w rejonowym konkursie plastycznym " Moje odbicie w lustrze za 26 lat "
  • Uznanie w konkursie literacko-dziennikarskim gazety rybnickiej Proza w tematyce " Za czym ciągle biegniemy " I wiele innych z dziedziny biologii, chemii, historii i sportu.

Największą pasją Kingi jest malarstwo i rysunek, oprócz zajęć lekcyjnych uczennica szuka innych możliwości rozwijania swojego talentu. Interesuje się także modą, szyje ubrania, projektuje, pokazuje swoje prace na swoim autorskim blogu modowym a także na kanale you tube. Kolejnym zainteresowaniem uczennicy jest fotografia i film. Próbuje swoich sił także w montażu filmów oraz prezentacji multimedialnych. Zakupiliśmy dla Kingi profesjonalne przybory malarskie oraz aparat fotograficzny . Stowarzyszenie Piękne Anioły zostało wybrane jako jeden z trzech partnerów sieci sklepów KiK. Wrzucając pieniądze do puszki znajdującej się przy kasach w sklepach KiK możemy wspólnie zdziałać naprawdę wiele! Dziękujemy każdemu, kto wsparł projekt swoją darowizną.

 
wiktoria.jpg

WIKTORIA ZYMLA

Przedstawiamy Wam kolejną stypendystkę naszego programu Dodaj Skrzydeł. Wiktoria w wieku 10 lat rozpoczęła swoją przygodę z końmi. Na początku pomagała opiekować się końmi w pobliskiej stadninie. Obserwowała tam trenujących jeźdźców. Z biegiem czasu hobby przerodziło się w wielką miłość. Zaczęła trenować jazdę konną, następnie wzięła udział w kilku zawodach skoków przez przeszkody, na których zajęła dobre miejsca, co sprawiło jeszcze większą motywację do kontynuacji tego sportu.

Wiktoria zdobyła Brązową Odznakę Jeździecką. Uprawnia ona ją m. in. do udziału w zawodach w dyscyplinie - ujeżdżanie do klasy „P” oraz dyscyplinie skoki klasy „L” tzn. przeszkody do 100 cm.  Chcąc brać udział w zawodach, Wiktoria zmuszona jest występować w pożyczonym stroju, który nie do końca jest dopasowany i nie zapewnia całkowitego bezpieczeństwa. Aby poczynić dalsze postępy i osiągnąć większe sukcesy, Wiktoria musi mieć odpowiedni strój, który będzie zgodny z przepisami Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ). Strój bowiem pełni ważną rolę nie tylko w prezencji jeźdźca, ale pozwala na lepsze prowadzenie konia i zapewnia pełne bezpieczeństwo. Sytuacja finansowa rodziny nie jest na tyle dobra, aby zrealizować potrzeby Wiktorii. Zakup nowego stroju umożliwi Wiktorii start w zawodach wyższej rangi,  i z pewnością przyczyni się do osiągnięcia większych sukcesów, ale nade wszystko pozwoli spełniać jej wielką pasję.

Wiktoria otrzymała w ramach programu stypendialnego: kask, kamizelkę ochronną, koszulę startową, bryczesy, frak, sztyblety i czapsy. Stowarzyszenie Piękne Anioły zostało wybrane jako jeden z trzech partnerów sieci sklepów KiK. Wrzucając pieniądze do puszki znajdującej się przy kasach w sklepach KiK możemy wspólnie zdziałać naprawdę wiele! Dziękujemy każdemu, kto wsparł projekt swoją darowizną.