NAsze programy

 
 
 
Słoneczne pokoje.jpg

SŁONECZNE POKOJE  

 

Wchodząc do bardzo biedych dziecięcych pokoi zastajemy nie tylko pleśń i brak podstawowych mebli, ale i brak nadziei.

Słoneczny pokój to miejsce w którym każde dziecko ma swoje biurko i łóżko. To pokój bezpieczny, ciepły w którym jest światło i w którym rodzą się nie tylko marzenia, ale i ambicje.

Od początku naszego działania, w ramach programu Słoneczne Pokoje przeprowadziliśy już ponad 200 remontów dla ponad 600 ubogich dzieci.

 
facebook-anioly-ida-do-szkoly.png

ANIOŁY IDĄ DO SZKOŁY  

Już od kilku lat organizujemy  akcję, pod hasłem. „Anioły idą do szkoły”.  Akcja ma na celu zbiórke artykułów szkolnych i papierniczych dla potrzebujących dzieciaków. Zbieramy: zesztyty, bloki, kredki, flamastry, piórniki, plecaki i wiele innych przedmiotów potrzebnych każdemu uczniowi w szkole.  

Dzięki szczególnemu zaangażowaniu środowisk sportowych w naszą akcję, już od kilku lat zbiórka arytukół szkolnych dla dzieci odbywa się na terenie stadionów ekstraklasy. W 2017 roku nasza akcja objęła wsyztskie kluby i stadiony ekstraklasy i miała zasięg ogólnopolski. Dzięki tak dużemu wsparciu, pomoc otrzymały dzieci z całego kraju.

Przyłącz się do nas i pomóż uczniom miło i spokojnie wkroczyć w kolejny rok edukacji. 

 

 

 

 
Akcja "czysty aniołek"

Czysty Aniołek 

W związku z naszą działalnością często odwiedzamy domy ubogich rodzin i dzięki temu zwróciliśmy uwagę na ważny problem. W domach tych brakuje podstawowych środków czystości tj. mydło czy szampon. Dzieci nie mają szczoteczek do zębów ani pasty. Za ręczniki służą stare pocięte prześcieradła. Postanowiliśmy coś zrobić, aby pomóc tym dzieciom.
Dlatego podobnie co roku organizujemy akcję Czysty Aniołek.

Akcja ta ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Zbieramy: mydła, szampony, ręczniki, pasty i szczoteczki do zębów.

Honorowym patronatem akcję objął
Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

W tym roku akcja trwa od kwietnia do czerwca

Jak wziąć udział?

  1. Zorganizuj zbiórkę w swoim środowisku: szkole, przedszkolu, zakładzie pracy, podczas domowej uroczystości.
    Każdy przyniesie dowolną rzecz wg swoich możliwości (mydełko, szampon, pastę, szczotkę do zębów, ręcznik)

  2. Zebrane środki czystości zapakujcie do siatki, pudełka. Zachęcamy do zrobienia zdjęcia zbiórki i jej uczestników.
    Przyślijcie zdjęcie wraz z opisem kto i co zorganizował na nasz adres (stowarzyszenie@piekne-anioly.pl),
    a my pokażemy na naszej stronie i fb jak się bawiliście i jak pomogliście. Dobrem trzeba się chwalić, można wtedy pomóc dwa razy.
    Sam pomogłeś i pokazałeś innym jak to robić. Jesli ktoś pod wpływem Twojej akcji zorganizował swoją, to Ty pomogłeś dwa razy!


To nie jest tylko akcja Stowarzyszenia, to jest akcja, która powinna wzbudzić reakcję u nas wszystkich!

 
Dodaj-Skrzydel.jpg

program stypendialny Dodaj Skrzydeł

Dodaj Skrzydeł  to program stypendialny, którego celem jest wspieranie utalentowanych i ambitnych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy chcą rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Stypendium umożliwia sfinansowanie kosztów zajęć dodatkowych, w tym kursów językowych oraz zakup rzeczy niezbędnych do rozwoju marzeń edukacyjnych (np. zakup oprogramowania, instrumentów, akcesoriów sportowych itp.).

Beneficjentami programu są uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce oraz mają dodatkowe osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sportu czy działalności społecznej.

Szczegółowe informacje oraz zasady ubiegania się o stypendiu znajdują się w Regulaminie programu Dodaj Skrzydeł

 
ANIELSKI MIKOŁAKJ.jpg
 

ANIELSKI MIKOŁAJ 

W kolejnej akcji pod hasłem „Anielski Mikołaj”, zdecydowaliśmy się pomóc dzieciom, których rodzic jest osadzony w więzieniu.

W akcji przyświecała nam refleksja, że dzieci osób pozbawionych wolności znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji z uwagi na sam fakt rozdzielenia z rodzicem, a więc przerwania ciągłości i intensywności kontaktu z najbliższym. Ale dziecko takie narażone jest na częstokroć negatywne konsekwencje społeczne, takie jak ostracyzm i stygmatyzację ze strony środowiska społecznego. We współpracy z kierownictwem aresztów śledczych Mm. in.w Krakowie, w Jastrzębiu Zdroju oraz Raciborzu stworzyliśmy listę kilkudziesięciu dzieci osadzonych rodziców. Przy wyborze dzieci zwracaliśmy uwagą na to, czy rodzic utzrymuje z dzieckiem kontakty, a jego proces resocjalizacji przebiega w sposób prawidłowy. W naszą mikołajkową akcję angażujemy osadzonych rodziców, którzy z checią przygotowują występy dla swoich pociech. Przez takie dizałania dajemy osadzonym szansę na drobne chwile radości i wspieramy ich w wzmacnianiu postaw rodzicielskich.